Apie mus

Arbatos kilmė, Taivanas ir mūsų pavadinimas

Ką reiškia Formosa ir kodėl mes taip vadinamės?

1542 metais Portugalų jūreiviai, pakeliui į Japnoniją, užklydo į žemėlapiuose iki tol nepažymėtą salą. Apstulbę nuo salos grožio ir miškų platybės, jie suriko: “Ilha Formosa”, kas portugališkai reiškia “graži sala”. Nuo to laiko sala buvo vadinama Formosa, kurią dabar žinome kaip Taivaną. Nors kinai ir japonai šią salą jau kelis šimtmečius vadino “Tainan”, Vakarų civilizacijose ji dar ilgai buvo vadinama ir žemėlapiuose žymima kaip Formosa. Vakarai Taivano pavadinimą pripažino tik po Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Originali produkcija tiesiai iš Taivano Taivanas dėl savo klimato ir kalnuotos vietovės turi tobulas sąlygas arbatos auginimui. Ši šalis gamina daugybę aukščiausios rūšies arbatų, kurios pasaulyje žinomos kaip „Formosa Tea“.

Kas yra Bubble Tea?

"Bubble Tea, dar pasaulyje žinoma kaip “Boba Tea” arba “Pearl Tea”, yra taivanietiškas delikatesinis gėrimas, kurį 1980-aisiais pradėjo pardavinėti arbatinėse ir restoranuose. Gėrimas greitai užkariavo Aziją, Australiją, o vėliau ir JAV, Pietų Ameriką bei Europą. Bubble tea paruošimui naudojama šviežiai išvirta arbata, vaisių sirupai, sultys, pienas, kakavos milteliai bei pridedami specialūs priedai, pavyzdžiui - tapiokos perlai, želė gabaliukai, baziliko sėklos ir t.t. Beveik visos mūsų arbatos (net ir pieninės) yra veganiškos.

Kas yra Tapiokos perlai?

Tapiokos perlai yra pagaminti iš saldžios bulvės - maniokos šakniagumbės ir šiek tiek rudojo cukraus. Iš maniokos šakniagumbės išgaunamas krakmolas yra vienas švariausių ir gryniausių krakmolo rūšių. Maniokos šakniagumbės sudėtyje nėra glitimo ir beveik nėra riebalų. Išvirti perlai savo tekstūra yra panašūs į guminukus.

Naudojame tik originalius tapiokos perlus – tiesiai iš Taivano – juos šviežiai verdame kiekvieną dieną kas kelias valandas.